Zájezdy do Řecka

 

 

Vyhledávání

Řecko

 

 

Řecko je země opředená dávnými mýty s nepřeberným množstvím památek. Ale Řecko to nejsou jen zašlé časy a památky, ale také pohostinní obyvatelé, vynikající kuchyně, báječná atmosféra místních taveren a samozřejmě jedinečné moře. Pokud jednou propadnete kouzlu této nádherné země, budete toužit ji poznat blíže a důkladněji a budete se rádi vracet. Každý si zde najde to své. Můžete jen tak lenošit na plážích, koupat se a potápět nebo nakupovat suvenýry, vyrazit na procházku po olivových hájích či večer do hospůdky nebo na diskotéku.

Kréta je největším (délka 260 km, šířka 60 km) a nejjižnějším ostrovem Řecka. Severní břeh je omýván Egejským mořem, jih mořem Libyjským. Kréta je ostrov s nádherným mořem, divokými útesy, malebnými přístavy, horskými masívy, ale především ostrov s fascinující historií. Nalezneme tu vykopávky a památky z dob minojské a římské civilizace, ale také z dob Benátčanů, Arabů a Turků. Celá Kréta je opředená starými mýty a pověstmi, které praví, že se zde narodil vládce bohů Zeus. Dnešní Kréta žije převážně turistickým ruchem. Klimatické podmínky jsou ideální pro trávení dovolené, léto zde trvá 6 až 7 měsíců.
 
Ostrov Korfu patří mezi nejkrásnější ostrovy Jónského moře a je právem nazýván "zeleným smaragdem". Ostrov je opředen legendami a mýty antického Řecka, má členité pobřeží se spoustou kouzelných zátok, horské svahy klesající prudce do moře, zlatavé pláže s křišťálově průzračnou vodou, množství starých olivových hájů, pomerančovníků, cypřišů, přátelské obyvatelstvo - to vše každoročně láká množství turistů. Je to kouzelný, tajuplný ostrov, perla Jónského moře, ostrov Geralda Durella nebo císařovny Sissi. Korfu ještě zcela nepodlehlo masivnímu cestovnímu ruchu a zachovává si svou původní přírodní tvář.
Vytvářím objednávku...