Mar Menor Senior 55+ 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
2 lůžkový pokoj s možností 1 přistýlky
17 990 Kč/osobu

Ubytování, o které jste měli zájem, je v tuto chvíli obsazené. Rádi Vám nabídneme ubytování podobného rázu, či náhradní termín ve Vámi vybraném ubytování. Kontaktujte nás prosím níže uvedeným formulářem, naši pracovnící se s Vámi spojí. Prosíme, uveďte detailní informace k vašemu pobytu, urychlíte tím vyřízení Vaši poptávky. Děkujeme.

*) Takto označené položky jsou povinné.

Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zařazením Vašeho e-mailu do naší klientské databáze.

letecky
Polopenze
Hotel

Popis ubytování

Poloha

Španělské "Mrtvé moře" Mar Menor nabízí lázně a relax mezi dvěma moři, o léčebných účincích vody a bahna se vědělo od pradávna a často jsou srovnávány s Mrtvým mořem v Izraeli. Do programu pro seniory je v současné době přihlášen hotel Izán Cavanna****. Nabídka může být španělským partnerem průběžně aktualizována. Hotel Izán Cavanna 4* má ideální polohu přímo na pláži Mar Menor. Vzdálenosti od hotelu: 0 m – laguna Mar Menor, 50 m – centrum La Mangy s řadou obchodů a restaurací, 200 m – pláž Středozemního moře, 350 m – Jelení ostrov s léčivým bahnem, 3,6 km – nejbližší městečko Cabo de Palos (dostupné pěšky nebo MHD).

Rekreační středisko La Manga se nachází v autonomní oblasti Murcia asi 80 km jižně od Alicante na dlouhém, úzkém písčitém pásu, který odděluje Středozemní moře a Mar Menor - doslova „Menší moře“. La Manga získala jméno díky svému tvaru (ve španělštině znamená „rukáv“). Laguna Mar Menor o rozloze 170 km2 je známá pro své léčebné účinky, které spočívají především ve zvýšené koncentraci minerálů a solí ve vodě. Už jen pouhý pobyt u moře je zdraví prospěšný, o léčebných účincích vody a bahna z Mar Menor se vědělo od pradávna a dokonce se tvrdí, že jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Ne nadarmo je Mar Menor nazýván španělským "Mrtvým mořem". Léčebná voda a bahno však není jediným lákadlem pro prožití krásné dovolené, ale též malá hloubka, stálá teplota, klidná hladina a pozvolný vstup do moře, což je příjemné nejen pro seniory. Mar Menor může být v létě i o pět stupňů teplejší než Středozemní moře. Slunce zde svítí 315 dnů v roce, průměrná teplota je kolem 18 °C i v létě, kdy teplota dosahuje kolem 30°C, zde fouká příjemný větřík. Téměř celoroční sluneční svit přispívá k rychlému odpařování vody, vrstva páry nad lagunou pak chrání tělo před zhoubnými ultrafialovými paprsky. Dochází k vysoké koncentraci kyslíku a bromu ve vzduchu a čisté prostředí bez pylů má velmi příznivý vliv na ty, kteří mají problémy s nejrůznějšími alergiemi. Léčí se zde též onemocnění dýchacích cest, astma a onemocnění kůže (hlavně lupénka a ekzémy).

Vybavení

Hotel Izán Cavanna
http://www.izanhoteles.es/es/hotel-la-manga-del-mar-menor/hotel-izan-cavanna/inicio

Hotel se nachází ve španělské provincii Murcia, přímo v první linii na písčitém pásu (La Manga), který odděluje slanou lagunu od Středozemního moře. Obě pláže jsou tedy od hotelu pouhých pár kroků a tak je jen na Vás, zda se půjdete koupat do léčivé vody slané laguny či do moře. V areálu je venkovní bazén s brouzdalištěm, vnitřní bazén i sportovní hřiště. Hotel disponuje hotelovou restaurací, vniřním bazénem, venkovním bazénem s terasou na slunění s lehátky, wi-fi připojením zdarma, barem, za poplatek je pak možné využít masáže, saunu, solárium, wellness, ping-pong, kulečník, kosmetický a kadeřnický salón, tenisové kurty.

Ubytování

Prostorné 2 lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, s vlastním sociálním zařízením, TV/SAT, balkonem a klimatizací, fénem, wi-fi připojení zdarma, trezor za poplatek (cca 2,50 EUR/den + cca 3 EUR - vratná záloha). Čtyřlůžkové pokoje nejsou možné.

Výlety

Výlety jsou k zakoupení na místě - orientační ceny:

  • Léčivé bahenní lázně v San Pedro del Pinatar (polodenní) - 20 EUR/os.
  • "Do dob starověkého Kartága a Říma" - město Cartagena (3/4 denní) - 36 EUR/os.
  • Murcia (3/4 denní) - 36 EUR/os. 
  • Okružní plavba po laguně Mar Menor (cca 2 hodiny) - 16 EUR/os.

Změna výletů vyhrazena!

Milovníci přírody najdou v bezprostřední blízkosti Mar Menor hned dvě chráněné krajinné oblasti.
Regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar - ojedinělá vegetace, plameňáci a další vzácné druhy ptáků, písečné duny a pláže s průzračnou vodou.
Regionální park Calblanque - s jedinečnými plážemi mezi skalami je zase jednou z posledních částí středomořského pobřeží nedotčených civilizací.

Cena zahrnuje

7/10/14x ubytování v hotelu 4* s polopenzí vč. nápojů dle termínu, leteckou dopravu vč. všech poplatků Praha-San Javier*-Praha, transfer z/do hotelu, služby delegáta, vstup do hotelového vnitřního bazénu (v období 1.6.-16.9.2018 je vnitřní bazén uzavřen - pro vstup jsou povinné koupací čepice a pantofle), procházka s delegátem na ostrůvek Isla del Ciervo k léčivému bahnu, kyblík na léčivé bahno Mar Menoru, přednáška o léčivém bahnu, promítání dokumentárního filmu o regionu Murcia, návštěva typických trhů ve vesnici Cabo de Palos s asistencí delegáta. (*ve vybraných termínech jsou lety realizovány na/z letiště Valencie)

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění, výlety.

Stravování

Polopenze formou bufetu vč. vody a vína (podávané při večeři). Možnost dokoupení plné penze (také formou bufetu) vč. nápojů za příplatek.

Příplatky

Plná penze 1.980 Kč/os./7 nocí, 2.790 Kč/os./10 nocí,2.990 Kč/11 nocí,  4.280 Kč/os./16 nocí.

Jednolůžkový pokoj 2.700 Kč/7 nocí, 3.850 Kč/10 nocí,4.200 Kč/11 nocí, 5.800 Kč/ 16 nocí.

Doprava

Letecky z Prahy.

Odlet

Praha

Cestovní pojištění

Není v ceně:

ALLIANZ pojišťovna: komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu do výše 20 tis. Kč - dospělá osoba 40 Kč/den, dospělá osoba nad 70 let 80 Kč/den, dítě do 15 let 20 Kč/den

Pořadatel zájezdu: CK Teplická rekrea s.r.o. (IČO: 25420950)

Hotel Izán Cavanna
Mar Menor
Mar Menor
Mar Menor
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Hotel Izán Cavanna
Chci rezervovat zájezd
Kontakt: telefon: 721 572 421, 417 530 857, e-mail: info@teprekrea.cz