Zájezdy do Španělska

Vyhledávání

Španělsko

 

 

Španělsko je již řadu let považováno za velmi oblíbené a vyhledávané místo k trávení dovolené. Určité výsadní postavení má ve Španělsku Katalánsko, k němuž patří i vlastní jazyk. Je to jedna z nejlépe rozvinutých oblastí Španělska, tvoří trojúhelník mezi Francií, Andorrou a Středozemním mořem. Členité zátoky, dlouhé písečné pláže, palmové promenády, stálé počasí, ale také bohatá historie s řadou zajímavých památek, tak to je právě Španělsko.

 

Pobřeží Costa Brava (Divoké pobřeží) dostalo svůj název podle rozeklaných skal, které vybíhají do moře. Je charakterizované skalními útesy a písčitými zálivy. Nalezneme zde rušná turistická letoviska i malebné rybářské vesničky. Rozkládá se od francouzských hranic až po Blanes. Je vhodným místem pro trávení dovolené pro ty, co chtějí jen odpočívat, ale i pro ty, kteří chtějí svou dovolenou trávit poznáváním okolních pamětihodností.

 

Pobřeží Costa del Maresme je pokračováním pobřeží Costa Brava. Pro toto pobřeží jsou charakteristické dlouhé písečné pláže a velké množství letovisek, která jsou navzájem propojena nebo na sebe navazují. Táhne se od městečka Malgrat de Mar až do Barcelony. Přátelské prostředí sem láká každoročně tisíce turistů.

 

Andalusie patří mezi nejžádanější turistické oblasti na světě nejen pro opravdové skvosty maurské architektury v Granadě, Seville či Córdobě, ale také pro výbornou gastronomii, folklór a přírodní krásy. Slunečné pobřeží (Costa del Sol) se táhne po celém andaluském břehu Středozemního moře od Almérie až k Tarifě u Gibraltarské nížiny. Nádherně čisté pláže jsou díky příznivému počasí vhodné pro relaxaci již od prvních březnových dní.

 

Costa Blanca je turistický název provincie Alicante. Rekreační středisko La Manga se nachází v autonomní oblasti Murcia asi 80 km jižně od Alicante na dlouhém, úzkém písčitém pásu, který odděluje Středozemní moře a Mar Menor - doslova „Menší moře“. La Manga zíkala jméo díy svéu tvaru (ve španělštině znamená„rukáv“). Laguna Mar Menor o rozloze 170 km² je známá pro své léčebné účinky, které spočívají především ve zvýšené koncentraci minerálů a solí ve vodě. Už jen pouhý pobyt u moře je zdraví prospěšný, o léčebných účincích vody a bahna z Mar Menor se vědělo od pradávna, ne nadarmo je Mar Menor nazýván španělským “Mrtvým mořem”.

 

Ostrov Menorca je jedním z Baleárských ostrovů, leží přímo v centru západního Středomoří a je přibližně stejně vzdálen od Marseille i Alžíru. Přes 46% ostrova tvoří panenská příroda, k jejíž ochraně přispívají nemalou měrou i samotní obyvatelé ostrova a vláda Baleárského souostroví, která drží nad Menorkou svou ochrannou ruku. Na celém ostrově platí zákaz stavby výškových hotelů a veškeré ubytovací kapacity musí být v souladu s okolní krajinou. Ostrov Menorca nabízí klidnější dovolenou než živá Mallorca, ale je plná záhad a tajemné historie. Okouzlí Vás skvostnými plážemi i pestrým podmořským světem, který je přirovnáván k Rudému moři.

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...